Søg blandt vores medlemmer

FIRMAKONTAKTMAILTELEFONMOBILHJEMMESIDETILBYDER
A6 PlastMorten Petersena6plast@a6plast.dk
Alpha Electric A/SSøren Danielsenpost@alphaelectric.dk
Anlægsgartner Robert Smith SørensenRobert Smith Sørensenrobert@robert-smith.dk48 18 33 18robert-schmidt.dkkloakmestre og anlægsgartnere og brolæggerarbejde
Auto BrandtKenneth Brandtkenneth@auto-brandt.dk47 17 88 85auto-brandt.dk
Beatræ A/S Snedker- og TømrerfirmaOle Thorgersenbeatrae@beatrae.dkbeatrae.dk
Becker Madsen ServiceOtto Becker Madsenotto@becher-madsen.dk
Bema Elektronik ApSBente og Bjarne Martinussenbjarne@bemaelektronik.dk47 17 09 03bemaelektronik.dk
BlueConJørgen Johansenjj@bluecon.dk4466 88132023 5429bluecon.dkForretningsrådgiver, mentor, bestyrelsesformand, strateg, innovator og salgspecialist
Bolls ApSkbj@bolls.dk48 18 35 6622 99 69 91bolls.dkone-stop rådgivning – og praktisk hjælp ved gennemførelse af en meget lang række forskelligartede test og typegodkendelser.
Brett's Diner Transportable Jytte og Brett Smithbrett@brett.dk
Cyklop-Emballering A/SDirektør Jan Kansingjka@cyklop.dk
Danmat ISO Systems A/SGerner Jørgensengj@danmat.dk21971234
De Grønne SmølferHenrik Pedersenhenrik@degronnesmolfer.dk3013 17172916 1615degronnesmolfer.dk- Brolægning, Vedligeholdelse af grønne områder, beskæring, fældning, anlægning af haver, asfalt reparationer, tømrerarbejde, oprydning og bortkørsel
Den Grønne TroldHenrik Lunøedengroennetrold@hotmail.com40 17 27 00
Egedal Revision, registrerede revisorerLise Haislundlh@egedal-revision.dk47100505
Entreprenør J.H. Lundsteenlundsteen@post.tele.dk
NørhaveEjendomme v/Kjeld NørhaveKjeld Nørhavekkn@firma.tele.dknoerhave.comKontorFællesskab
Lokale fra kr. 2.540 mdl. inkl. alt - også gratis kaffe.

Møde-og konferencelokaler for erhverv, foreninger etc.
FLEMMING FRANCK A/Sff@ffranck.dk
Glarmestrene Stig & JesperStig Nielsen & Jesper ThomasStigogjesper@mail.dk47 10 03 03stigogjesper.dk
GOBO Byg ApSDennis Rusholtgobobyg@gobobyg.dk40 55 00 89gobobyg.dk
Hardenberger Skilte ApsKurt Nielsenpost@hardenberger.dkhardenberger.dkBildekorationer, Bilindpakning, Facadeskilte, Lysskilte, Tekst, Logo, Storformatprint, Udstillingsmateriale, Bannere, Byggepladsskilte, Gadeskilte, Pyloner, Standere, Streamers, Etiketter, Solfilm og meget mere
Hennings Kloakrens A/SHenning Sørensenkloak@hennings-kloakrens.dkhennings-kloakrens.dkSlamsugning – Spuling samt div. Kloak rensnings opgaver.

Tv inspektion i DTVK opsporing af skjulte skader, samt kortlægning af kloak systemer fra Ø30mm – Ø 2000mm og stik på stik, samt stik fra hovedledning.
Just Jensen A/SDir. Mikkel Steen og Ebbe Pedersenms@justjensen.dk
Jyttes BusMajbrit Norlin info@jyttesbus.dk47177346jyttesbus.dkBuskørsel
Kasa GruppenMichael Bøeckmb@kasa.dk70 208 268kasa.dk
Boligmægleren EgedalRene Qvistgaardrq@boligmaegleren.dk21480618boligmaegleren.dkvurdering og salg af fast ejendom, vurdering på vegne af banker og kreditforeninger, køber og sælger rådgivning.
Kilhof Grafisk Produktion ApSDirektør Jørgen Kilhofkilhof@kilhof.dk47179851kilhof.dk
Lone NyhuusFreelancejournalistmail@lonenyhuus.comlonenyhuus.comJournalistik, kommunikation, organisation, analyse
Minol A/SBjarne Gambyb.gamby@minol.dk
Nehm VVS ApSBjarne Nehmnehm.vvs@mail.tele.dk 2684 8756nehmvvs.dk
Palm Rasmussens Eftf. Jan Navneinfo@palmrasmussen.dk
Refnov Holding ApSSteen Refnovsteen@refnov.net 22 35 82 00refnovejendomme.dk
Spaniel DisplayRobert Spanielinfo@spanieldisplay.com
Special Teknik A/SHenrik Haagendruphhr@special-teknik.dk47179593Maskinfabrik – Lasergravering – CNC fræsning – CNC Drejning – arbejdsborde – Operatørborde – Vejeborde- Specialmaskiner – Prototype udvikling
Sv. Søger & Søn ApsPeter Søgerps@soeger.dk
Tønnesen A/SKarina Gottliebkarina@b-toennesen.dk47 12 54 54b-toennesen.dkprodukter til børneinstitutioner, industrien, og medicinalindustrien
VJ-BOGFØRING OG KONTORSERVICE V/ VIVI JAKOBSENVivi Jakobsenvivi@jakobsen.mail.dk
Ølstykke Bageri ApSHenrik Hansenhvidhoejgaard@privat.dk
Keld Stenlien HansenKeld Stenlien Hansenkeld@stenlien.dk20213224
RYDENDAHL MEDIEGRAFISKKarina Rydendahlkarina@rydendahl.net  28406446rydendahl.netGrafisk design og produktion af trykte og digitale medier. Logodesign, tryksager, webdesign og bogdesign.
Bogudgivelse og distribution af bøger. Illustrationsopgaver og infografikker.
GræsrødderneSøren Boiseninfo@g-rod.dk20 28 23 70g-rod.dk
Tinghøjgaard fyrværkeriMichael Gram Larseninfo@festfyrvaerkeri.dk40 20 56 79festfyrvaerkeri.dk
Foss itPer Fossper@fossit.dk7199 1791fossit.dk2. IT drift og support, opsætning samt fejlsøgning på netværk, Server & computer support/opsætning
Vores egedal Pernille Bloch Madsenkontakt@voresegedal.dk2889 7128voresegedal.dkEgedals online byportal – Find alt om hvad der rører sig i Egedal på hjemmesiden og via facebook.
Profilering af de lokale virksomheder, kommunens tilbud, foreninger og alle aktiviteter i kommunen.
Fotograf Anne West ColstedAnne West Colstedinfo@bornestudioet.dk61 31 41 21www.bornestudioet.dkfotograferer mødregrupper, dagplejere, institutioner, skoler, gruppebilleder, portrætbilleder, personalebilleder, familiebilleder, børneportrætter, brylluper og meget mere
Ditlev-Rent.dk ApSDionna og Christian Ditlevchristian@ditlev-rent.dk
RB FotoCarsten Brixcarsten@rbfoto.dkcarstenbrix.com rbfoto.dkJeg hjælper virksomheder til et mere professionelt udtryk, med professionelle billeder.
Med speciale i billeder til process industrien.
Jeg hjælper også virksomheder med at bliver skarpere på deres visuelle identitet.
Kundekontoret ApSTommy Jørsstj@kundekontoret.dk22 34 06 00
NordeaSusanne Egelund Svarrersusanne.svarrer@nordea.dk55465240
RetailmentKim Larsen klarsen@retailment.com4717 1607retailment.com
Egedal maskincenterUlrik Jakobsenulrik@egedalmaskincenter.dk4717 0121
Kleines CafeSusanne Hesthave kontakt@kleinescafe.dk40459331
Byens bedemandDennis Tobiaseninfo@byensbedemand.dk48183077
Hillestrøm VVSJonas Hillestrøm jonas@hillestroemvvs.dk 2675 0061
Ølstykke-Stenløse glarmesterenOle Mohlenfeldt info@olstykkeglas.dk47179353
Egedal ElKlaus K. Jakobsen klaus@egedalel.dk7028608040432335egedalel.dkRådgivning, installation og service for både private og erhverv
MusicArtBirgit Løkkebirgit@musicart.dk20639711
Sternberg VVS ApSKim Busch busch@sternbergvvs.dk4678 8124
Dansk Bolig Kunst Henrik Borg JensenDBK@DBK-Egedal.dk29700781
Klinik Body Vision v. Body terapeutHenrik Jørgensennakadakaken@hotmail.dk53552195
Citroen StenløseBritta Linnebækbritta@citroen-stenlose.dk47 17 24 00
FKL Industrilakering ApSSøren Larsen soren@fkl-lakering.dk48 18 42 18
Tvh Biler Apsv/ Torben Vang Hansenadmin@tvhbiler.dk47 10 72 70
2PRDKPer Raahauge Rasmussenpr@2pr.dk2170 7979msdk.euPressemeddelelser, pressemøder og andre aktiviteter, virksomhedskommunikation. Artikler til bl.a. danske dagblade og nettet; tekst, redigering og produktion af magasiner
Skorstensfejer Christian Bast Christian Bastbast@skorstensfejeren.dk47 17 00 08​
LederlysPia Markersen pia@lederlys.dk40 82 72 50
Hartmann Textil Agentur/FirmatøjKurt Hartmanninfo@hta.dk  53 53 53 47 
Bagger-Nielsen A/SHanne Bagger-Nielseninfo@bagger-nielsen.dk70 20 76 33
EBB CONSULT Eddy Bøgh Brixenebb@ebb-consult.com4464 12682123 1266ebb-consult.comRådgivning og undervisning: Akustik (rumakustik), elektroakustik.
Glarmester Lars Johansen & Søn A/SLars JohansenLars@larsjohansen.dk44 65 46 2620 93 56 26
Virksomhedsrådgiver Anne MollerupAnne Mollerupanne@annemollerup.dk22615879
Egedal Fjernvarme A/SJørn Arne NIelsendirektor@egedalfjernvarme.dk72596247egedalfjernvarme.dk2. løser opgaver/tilbyder varer indenfor: Fjernvarme
fityourfood.dkIrene Pasbymail@fityourfood.dk 28634097
Stenløse HavemøbelcenterKim  Rivoldmail@havemekka.dk47172354havemekka.dkalt indenfor havemøbler, hynder, parasoller og paviloner. Vi leverer til både private og erhverv.
Fortius KommunikationMikkel Davidsenmikkel.davidsen@gmail.com29404715
Danske Bank, Stenløse afdeling Mie Jarmanmijr@danskebank.dk45 12 43 30
Fog Værebro Trælast og ByggecenterMartin Kristensenmkri@johannesfog.dk25419327
Stenløse Biler Chris Ydesalg@stenlose-biler.dk47107004
Egedal TagserviceEmrah Karciinfo@egedaltagservice.dk50 84 68 68egedaltagservice.dk
Milán Belysning ApSAndreas Milánandreas@milan.dk40 98 03 00skræddersyet og veldesignet erhvervsbelysning,
Med særlig fokus på øjets oplevelse, så lyset er rart at være i de mange timer
Man bruger på arbejdspladsen.
Derudover leverer jeg også Akustikløsninger til at regulere støj på arbejdspladsen.
CharlotteSusanne Madsenegedal@charlotteegedalcentret1.dk47171110
Louis NielsenBERIT BENDTbmb@louisnielsen.dk30381951
RigtigHundemad EgedalGrethe Petersengjp@rigtighundemad.dk30441173
Sanse Motorik Smørummarianne bentsenmabe@sansemotorik.netsansemotorik.NETUndersøgelse og træning af børn i alle aldre med sansemotoriske udfordringer. Spædbarnsmotorik og Tumlehold for alle.
Klinik for fodterapi v. Michèle Pedersen Michèle Pedersenkontakt@mp-fodterapi.dk26163833
Vintage-vinimportFinn Olesenvintage@mail.dk40934950vintage-vinimport.dk
Stenløse TandklinikStenløse tandklinikmail@stenlose-tandklinik.dk40750426
Restaurant KongemosenSusan Rasmussenkontakt@restaurantkongemosen.dk44 68 45 45restaurantkongemosen.dk
Jantzen & Lund AdvokatanpartsselskabTorben Lundtorben@jantzen-lund.dk4465010130 66 74 44jantzen-lund.dkAdvokatvirksomhed generelt herunder hushandler, virksomhedsrådgivning, kontrakter, inkasso, dødsbo og arveret.
Bofinans Egedal & Fr.sund ApsPalle Jensenpje@bofinans.dk31418684bofinans.dkUvildig økonomisk rådgivning til private, virksomheder, andelsboligforeninger, kommuner.
Trim-Havebrugsøren nielsentrim-havebrug@hotmail.com20 48 24 29
Stenløse HørecenterRasmus Bjerregaard, Per Majgaardinfo@slhc.dk6072 0500
VIWA® CoachingBjarne Nielsenbn@viwa.dk40891230viwa.dkPersonlig udvikling, business coaching, life coaching, sports coaching, mental træning, arbejdsglæde, processer, trivselsundersøgelser, ledelse med følelsesmæssig intelligens.
Afholder workshops, foredrag for virksomheder, organisationer og private.
Egedal UdlejningRune Holm Clausenkontakt@egedal-udlejning.dk60743660
StorprintScott Rooneyscott@storprint.dk4718 00802869 3825
Egedal gymnasiumHenrik Østruppost@egedalgym.dk47183300
Skrædderbakkens HavecenterHenrik Houmannkontakt@skraedderbakken.dk47 17 90 88skraedderbakken.dk
Forlaget KarakterMarielle Nielsen Hansenmarielle@forlagetkarakter.com30222033
El-service apsJens Weywadt jw@el-service.dk25124851
MøllehøjStig Sørensenmollehoj@post.tele.dk20140330møllehøj.dk
Adelberg EntrepriseMorten Adelbergadelberg@c.dk4738272922127022adelberg.dkVognmand – Containerkørsel – Grabning – Kran – krangrab.
JH-ServiceJan Friis Henriksenjh@jh-service.dk 27840040
Kvann KompagnietMarianne Bjerrembjerre@mbjerre.dk28182261
Pekema A/SFlemming Andersenfan@pekema.dk449262002670 3866pekema.dkGrafisk rådgivning, og salg af grafisk produkter
Rich. Ebbesen ApSThomas Svartts@rich-ebbesen.dk25 79 33 64rich-ebbesen.dk
2R Service ApSHelle Rasmussenhrasmussen455@gmail.com30327273
Gundsø Markiser A/SHeidi Steeninfo@gundsoe-markiser.dk 46 73 05 3822 74 05 38gundsoe-markiser.dk
Egedal Fysioterapi & RygcenterKim Læbo Rasmussenlaebo@hotmail.com4717193025787840
Brdr. LauridsenSøren Lauridsensoeren@brdr-lauridsen.dk23 71 63 36
Kvickly StenløseNiels Hjermind - VarehuschefNiels.Hjermind@Kvickly.dk47 19 26 70
Gartneriet Nestler ApSThomas Nestlernestlerhoyer@os.dk20 73 78 68nestler.dkForårsblomster og løg
- Stedmorplanter
- Påskeliljer
- Tete a tete (mini påskelilje)
- Krokus
- Perlehyacinter
- Pinseliljer

Sommerblomster
- Lobelia
- Pelargonie
- Isbegonie
osv.

Agurker
Tomater
Rabarber
Kompetence konsulent v/Gert JensenGert Jenseninfo.gertjensen@gmail.com2094 7259
PV UdlejningPeter Vestpv@pv-udlejning.dk47 100 28040 141 780www.pv-udlejning.dkUdlejning af Entreprenørmateriel, mobiltoiletter, mobile bade og toilet vogne, container for opbevaring, kontorvogne
SØRIS A/SJan Algreenjan@soeris.dk21 49 79 55
Psykolog Mette EssendropMette Essendropessendrop@gmail.com28404687http://psykologmette.dk
The Mobile Coffee Shopcoffee@themobilecoffeeshop.dk40830302
Alexander Peter PhotographyAlexander Peterinfo@ap-foto.dk 60520870ap-foto.dk
Jeanette Heckscher SjølinIncedendojhs@incedendo.dk2095 2964incedendo.dk
Østergaard RevisionKlaus Østergaardklo@oestergaard-revision.dk3833251222917387østergaard-revision.dk/bogføring/lønadministration/momsangivelser/lønsumsafgift/selvangivelser/udarbejdelse af årsregnskaber
Zarp ZoneBettina ZarpBettina@zarp-zone.dk41679050zarp-zone.dk
GasfabioTina Braunsteintbr@gasfabio.dk43 29 96 1541 50 83 51www.gasfabio.dk